Анемометри
Анемометр – прилад для вимірювання швидкості та напряму вітру
це одна з важливих та необхідних речей для снайперів.
Як працюють анемометри для вимірювання швидкості вітру?
Існують різні види приладів вимірювання параметрів повітряного потоку. Сучасні типи анемометрів можна розділити на чашкові, лопатеві та прилади постійного струму (дротяні), а також пристрої, що використовуються притискну пластину, трубку тиску, доплерівський акустичний радар, звукові датчики та інші пристрої. Зустрічаються також складніші прилади для вимірювання швидкості та напрямки вітру із вбудованим термометром. Наприклад, це може бути ціла портативна метеостанція, яка надає користувачеві більше можливостей, чим просто інформація про швидкість вітру і температури. Доступні такі функції, як моніторинг вологості та індексу тепла, вимірювання точки роси та багато іншого. Він може розраховувати поперечний вітер, зустрічний вітер та попутний вітер, а також пориви вітру. Для роботи пристрій для вимірювання швидкості вітру використовує одну літієву батарею.
Прилади для вимірювання сили та швидкості вітру, які можна знайти в магазинах, зазвичай поділяються на три категорії. Найдешевшими і найбільш широко використовуваними в екологічних дослідженнях є анемометри з чашковим або лопатевим механізмом, в яких чашки, що обертаються, або пропелер наводяться в рух вітром. В останньому випадку пристрій повинен утримуватися перпендикулярно до напрямку вітру. Такі пристрої зазвичай вимірюють як напрямок, так і швидкість. У той час, як механічні анемометри все ще використовуються на метеорологічних станціях, ультразвукові анемометри стають все більш популярними.
Ручні прилади часто використовуються екологами для короткострокових вимірювань сили та швидкості вітру, рідше встановлюються з реєстраторами даних для вимірювання мікроклімату. Частково це пов'язано з відносно великим розміром багатьох одиниць, що ускладнює вимір у кронах дерев або близько до землі, де вітер відокремлений від фонової атмосфери. Однак мініатюрні пропелерні пристрої з вбудованими реєстраторами даних та здатністю вимірювати температуру та вологість доступні за відносно низькою ціною та можуть підходити для різних цілей.
Другою формою анемометрів, що використовуються в екологічних дослідженнях, є анемометри з гарячим дротом, в яких проводовий елемент, що електрично нагрівається, охолоджується вітром, а швидкість вітру розраховується за швидкістю втрати тепла. На відміну від механічних анемометрів, даний прилад для вимірювання сили та швидкості вітру має швидкий час відгуку, а відсутність рухомих частин дозволяє встановлювати їх близько до землі або до рослинності, тому вони можуть вимірювати дрібні вихори та мікрокліматичні впливи. Проте відносна вартість таких моделей є високою для багатьох застосувань.
Більш складні ультразвукові моделі вимірюють швидкість вітру в трьох напрямках, ґрунтуючись на часі проходження звукових імпульсів між парами перетворювачів. Незважаючи на високу вартість, такі звукові анемометри підходять для вимірювання турбулентного повітряного потоку з дуже високою роздільною здатністю і зазвичай використовуються в поєднанні з інфрачервоними або лазерними газоаналізаторами для вимірювання потоків в екосистемах з використанням методу вихрових підступів. Мікрометеорологічна методика вихрових підступів, яка включає високошвидкісні вимірювання потоків води, газу, тепла та імпульсу в прикордонному шарі атмосфери, широко використовується метеорологами в усьому світі.