Біноклі. Підзорні труби. Денна оптика
Характеристики біноклів
З усіх характеристик нас найбільш цікавитимуть дві: кратність(збільшення) і діаметр об'єктива. Кратність(збільшення) бінокля показує, який кутовий ріст дає цей бінокль. Кратність бінокля може бути постійною або варіаційною. Біноклі з регулюванням росту коштують трохи дорожче, зате дозволяє підлаштуватися під конкретну ситуацію та умови спостереження. Чим більше зростання, тим важче уникнути коливань, тримаючи бінокль в руках. Для деяких зум-біноклів передбачене кріплення до штативу, використання якого дозволить забути про всі незручності.
Друга характеристика бінокля, діаметр об’ єктива (апертура) вимірюється в мм. Велика корисна площа об’ єктива сприяє збільшенню яскравості зображення і збільшенню кута огляду. Різниця у 15 мм апертури в деяких випадках може вдвічі збільшити здатність бінокля збирати світло. Ці дві характеристики пишуть на об'єктиві бінокля через знак множення. Наприклад, надпис YUKON 8x40 означає, що бінокль фірми YUKON має скороченість 8 і об'єднавши діаметром 40 мм. Напис Konus 10-30x60 означає, що це модель зміни масштабу від 10 до 30 коротша.
Приховування оптики. Просвітленою оптикою (Coated) називають лінзи, покриті спеціальною плівкою, яка переливається різними кольорами, що значно зменшує частину світла і таким чином усуває світлові втрати. Fully coated — всі лінзи, що торкаються повітря, покриті одним шаром фторіду магнію. Multi-Coated - лінзи мають декілька шарів плівки на деяких поверхнях. А ось напис Fully Multi-Coated говорить про багатошаровий покриття всіх оптичних поверхонь бінокля.
Світла бінокля залежить не лише від діаметра об’єктив, але й від діаметра окуляра (точніше, від діаметра вихідний отвір, через який ведеться спостереження). Для доброго спостереження вдень потрібно, щоб діаметр вихідних отвори був таким же, як і діаметр об’єктив до збільшення. Для бінокля Konus 10x40 він повинен бути принаймні 4 мм. Відносна яскравість обчислюється як квадрат величини вихідного зіниці в мм: при значеннях від 1 до 16 біноклі можна використовувати при яскравому світлі, від 16 до 25 у сутінках, більше 25 — за будь - яких обставин (окрім повної темряви).
Винесення виходного зіниці - Це відстань за окуляром, при якій картинка ще знаходиться в фокусі. Тут показано, наскільки далеко від очей можна тримати бінокль, не втрачаючи різкості та поля зору. Наприклад, якщо ви використовуєте окуляри для вилучення вихідного зіниці, то потрібно буде принаймні 15 мм.
Найближча відстань - Це відстань між центрами зіниць людини. Більшість біноклів мають регульну міжзорову відстань у діапазоні до 72 мм.
Наступною характеристикою бінокля є Поле зору. Воно визначає, яку частину ландшафту або неба буде видно в бінокль. Поле зору може вимірюватися в м/ 1000 м (лінійне) або у градусах (углива). Біноклі з кутовим полем зору понад 60 градусів називають ширококутними (букви WA в назві).
Випускаються біноклі з Два типи фокусування - Центральна і індивідуальна. Для зручності спостереження потрібно, щоб фокусування було якомога ширше. При цьому ви зможете досягти доброї чіткості спостереження за різними відстанями від об'єкта спостереження, від декількох десятків метрів до 1-1.5 км.
Така характеристика як водонепроникність Було б добре використовувати бінокль для риболовлі, полювання, походів і т.д. Водонепроникні біноклі не страждають від перепадів температури та вологості, тому що. Волога не може пошкодити внутрішні елементи конструкції. Якщо вам потрібно розрізняти вологість, яка захищає вас від бризок (подібно до літер WR у назві), а також від водонепроникності, яка дозволяє занурення бінокля у воду (букви WP).
У нашому спеціалізованому магазині вам допоможуть вибрати і купити бінокль з необхідними характеристиками і такими Можливості, які забезпечать вам зручність спостереження в заявлених умовах.